14-02-2019Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Jak co roku przemyscy przewodnicy zabiorą nas w podróż w przeszłość Przemyśla pokazując jeden zabytkowy obiekt. W tym roku wybór padł na dawny szpital garnizonowy przy ul. Słowackiego. Tak więc 21 lutego zapraszamy w imieniu PTTK Oddział Przemyśl do poznania kolejnej budowli i historii z nią związanych pod hasłem "Oni tu byli".

Spotykamy się przed kaplicą szpitalną przy ul. J. Słowackiego 83, a już o godz. 17.00 rozpocznie się wykład Tomka Idzikowskiego "Przemyskie lazarety". Od 18.00 nastąpi zwiedzanie szpitalnych obiektów z przewodnikami.

Dodatkowymi atrakcjami będą eksponaty z Muzeum Ratownictwa w Krakowie Oddział w Przemyślu, które jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia, a także lekcja historii "Przemyskie Orlęta".

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego wspierają również Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K." oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Swoim patronatem święto przewodników objęli Prezydent Miasta Wojciech Bakun oraz Starosta Przemyski Jan Pączek.
10-02-2019Nowy przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl

Mirosław Majkowski, prezes PSRH, został przewodniczącym Związku Gminy Fortecznych Twierdzy Przemyśl.

Wiceprzewodniczącym zarządu Związku został Andrzej Huk, wójt gminy Przemyśl. W skład zarządu weszli również prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, wójt Medyki Marek Iwasieczki i wójt Orłów Bogusław Słabicki.

ZGFTP jest związkiem międzygminnym, w którego skład wchodzi miasto Przemyśl oraz osiem sąsiednich samorządów. Są to gminy, na których terenie znajdują się obiekty Twierdzy Przemyśl, pochodzącej z okresu I wojny światowej. Każda gmina ma swoich przedstawicieli w związku.01-02-2019Zapal znicz wywiezionym
Niewidoczny tekst w celu wyśrodkowania baneru. Niewidoczny tekst w celu wyśrodkowania baneru. Niewidoczny tekst w celu wyśrodkowania baneru.Niewidoczny tekst w celu wyśrodkowania baneru.Niewidoczny tekst w celu wyśrodkowania baneru.

<<< Archiwum