07-11-200711.XI - Święto Niepodległości

Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji 89. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, które odbędą się w dniu 11 listopada 2007 r..

Uroczystości rozpocznie o godz. 9.00 złożenie kwiatów na Cmentarzu Głównym na grobach: Nieznanego Żołnierza, Orląt Przemyskich, Ireny Benszówny i Legionistów. Godzinę później w Bazylice Archikatedralnej odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny połączona z poświęceniem sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przemarsz z Katedry do Pomnika Orląt Przemyskich, a w jego trakcie złożone zostaną również kwiaty przy Popiersiu i Tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Główne obchody Święta Odzyskania Niepodległości Polski odbędą się tradycyjnie przy Pomniku Orląt Przemyskich, gdzie od godz. 12.00 zaplanowano:

- przekazanie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu,
- wystąpienia okolicznościowe,
- apel poległych,
- salwa honorowa,
- złożenie kwiatów.10-10-2007Piszą o nas

W ub. weekend w Woli Gułowskiej pod Kockiem odbyły się uroczystości z okazji 68. rocznicy wojny obronnej września 1939 r. Odbyły się msza, modlitwa za żołnierzy Specjalnej Grupy Operacyjnej Polesie gen. Franciszka Kleeberga, apel poległych oraz rekonstrukcja walk, w której wzięliśmy udział. Patronat nad imprezą objął prezydent RP Lech Kaczyński.

W środowym (10.10.2007) wydaniu gazety NOWINY ukazał się artykuł o naszym uczestnictwie w inscenizacji w Woli Gułowskiej w woj. lubelskim.

Artykuł można przeczytać również w internecie na stronie nowiny24

P.S. Piszą o nas c.d.:
W dzisiejszym - weekendowym (12.10.2007) wydaniu NOWIN jest kolejny artykuł o naszej grupie, zatytułowany: "Chłopcy z Przemyśla to są wojacy!". Zapraszamy do lektury.05-09-2007Wyróżnienie od Prezydenta Miasta Przemyśla!Z okazji odbywających się w Przemyślu obchodów Światowego Dnia Turystyki (29.09.2007 r.) nasze Stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie Prezydenta Miasta Przemyśla.

Prezydent wyróżnił nas za organizację rekonstrukcji historycznej "Operacja Barbarossa - bitwa o Przemyśl" oraz złożył wyrazy uznania oraz życzenia dalszych sukcesów i znaczących przedsięwzięć realizowanych przez Stowarzyszenie.

Dziękujemy i pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by nasza działalność, jak i organizowane przez nas rekonstrukcje w znaczący sposób wpływały na promocję miasta i kreowały jego pozytywny wizerunek.24-08-2007Witamy na naszej stronie!

Witamy na stronie PRZEMYSKIEGO STOWARZYSZENIA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ "X D.O.K.". Strona jest jeszcze w budowie, ale dostępne są już najważniejsze działy.

Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K" ma na celu propagowanie wiedzy historycznej z okresu I i II wojny Światowej, w szczególności przez rekonstrukcje wybranych wydarzeń tego okresu.

W swoich strukturach realizujemy trzy projekty:

- Drużyna piechoty polskiej z 38 pp z 1939 r.
- Działon ppanc z armatką kal. 45 mm wz. 1937 z 6 DP Wojska Polskiego na Wschodzie
- Drużyna piechoty Wehrmachtu z 7 DP
W planach mamy również odtworzenie drużyny piechoty Landsturmu z lat 1914 - 1915.

Nasza strona dostępna jest na pod dwoma adresami:
www.psrh.webfabryka.pl i www.rekonstrukcje.przemysl24.pl

Na tej stronie znajdziecie wszystko o naszej grupie, galerie zdjęć i relacje z rekonstrukcji i incenizacji historycznych, które organizujemy sami, bądź tylko bierzemy w nich udział, wycinki prasowe, informacje o bieżących wydarzeniach, itp. Dołożymy wszelkich starań, by strona była stale rozbudowywana i aktualizowana.

Zapraszamy do częstych odwiedzin.

Pragniemy podziękować: Firmie WEBFABRYKA, która użyczyła nam miejsca na swoim serwerze oraz serwisowi Przemyśl24.pl za wspieranie i promowanie naszych inicjatyw.

<<< powrót